Игра А група

ВЕЛИК ЛУДОГОРЕЦ ПОБЕДИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА

Титаничен ! Фантастичен ! Велик !
Лудогорец победи Базел в третия кръг в груповата фаза на Шампионската Лига.
Българският евробоец най-накрая получи своя шанс, след съдийско рамо и след двете нещастни загуби от колосите Ливърпул и Реал Мадрид, надиграха по невероятно сладък начин именития съперник от Швейцария.
Лудогорец хвърли в екстаз феновете на футбола и оправда очакванията на оптимистите, като в същото време дори песимистично настроените бяха приятно изненадани.
Това е факт. Български отбор победи в груповата фаза на Шампионската Лига. Победи не кой да е, а Базел. Пореден еврогранд напуска футболния терен с преклонена глава от лудите момчета на Разград.
Феноменален снаряд на Йордан Минев в 91-та минута даде ценните 3 точки на българския отбор, който дори излезе на второто място в групата.
Каквото и да се случи отсега нататък, Лудогорец написа нова златна страница в историята на българския футбол с великата победа днес.
Браво юнаци !!!

Прочетете цялата статия»

Англичани вдигат прабългарско селище край Търново

hotnicaБританци вдигат прабългарско селище край Велико Търново. Идеята е на английските заселници Нийл и Сара Патстоун, които имат фирма у нас, пише Труд.

Селището ще е край великотърновското село Хотница, което е посещавано от много туристи заради своите красиви водопади. Максималният му капацитет е от 44 души.

Идеята на англичаните е къмпингът да е с 22 палатки. 12 от тях ще са във вид на хански юрти. Това са преносими палатки, изработени от овча кожа, която е много дебела и непромокаема. Задържа топлината през зимата и осигурява прохлада през лятото. Юртите са били използвани не само от прабългарите, а и от други народи, чиято основна дейност е била номадството, коментират запознати с проекта на британците.

Чужденците са подготвили предложение до Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) в старата столица. Засега инвестицията не е пресметната като сума, тъй като се чака становището на еколозите.

Фъргюсън проговори за раздялата с Мойс

Sir-Alex-FergusonБившият мениджър на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън проговори какви са били основните причини, довели до раздялата между тима от Театъра на мечтите и Дейвид Мойс.

Както е известно, шотландецът наследи легендарния сър Алекс след неговото оттегляне, но след серия неубедителни резултати бе уволнен. Фъргюсън обяви, че Юнайтед е бил твърде голям тим за възможностите на Мойс.

72-годишният специалист обаче изрази своето гледище не в медийно интервю, а в обновената си автобиография.

Предупреждават за обилни валежи, МОСВ обяви червен код за река Върбица

ЧадърДо вечерта в сряда в западните и в южните райони на страната ще завали дъжд, сочат данни и прогнози на НИМХ-БАН, информира пресцентърът на МОСВ.

До четвъртък, очакваните валежи ще обхванат цялата страна със сумарни количества между 15-30 литра на квадратен метър.

В Западна и Централна България дъждът ще достигне и до 50-60 литра на квадратен метър.

В резултат на валежите от системата Аrda forekast е обявен червен код за река Върбица при Златоград.

На 23 октомври /четвъртък/, около 17.00 часа, се очаква отток 258 кубични метра в секунда.

Байерн завзе Рим със 7:1

Guangzhou Evergrande FC v Bayern Muenchen - FIFA Club World Cup Semi FinalБайерн Мюнхен попиля Рома като гост в италианската столица, с резултат 7:1, в мач от група Е на Шампионската лига, и не остави съмнения кой трябва да е лидер там.

Немските национали в състава на „баварците“ със сигурност с удоволствие си припомниха за успеха си над Бразилия на Мондиал 2014 с подобен резултат. Съвсем по този сценарий, от бразилското лято, Байерн наниза пет попадения само за 35 минути, и попари всички надежди на Рома. „Вълците“ бяха отчайващи в защита, като статичните бранители не помагаха с нищо на и без това мъчещия се Морган Де Санктис.

Най-интересното бе, че Байерн е вкарвал по пет за едно полувреме и преди – срещу Лил. По ирония на съдбата, тогава Лил е воден не от друг, а от Руди Гарсия… настоящият треньор на Рома.

Още в деветата минута Ариен Робен откри резултата, като премина с лекота през защитата на Рома и шутира със силен фалцов удар. В следващата атака Мануел Нойер спаси вратата си от изравняване, след мощен шут на Жервиньо, и само вещата намеса на стража на Байерн не позволи да стане 1:1. Прочетете цялата статия»